Download SV21-magasin her:

YASMIN KIERKEGAARD AFROFEST

COPENHAGEN HARBOUR PARADE

LØRDAG 5. JUNI KL. 13.00 i SLUSEHOLMEN


ASTRID ENGBERG + BMS

KARENS MINDES KULTURHUS / KLEIN

LØRDAG 5. JUNI KL.20.00


BYVANDRING VED RIKKE ROHR

OLIVIA NIELSENS GADE (MØDESTED)

SØNDAG 6. JUNI KL. 13.00 – 15.00


AYSAY

HOTEL MOXY

SØNDAG 6. JUNI KL. 16.00


RASMUS DISSING & FLAMENCOLEGENDERNE

FREDERIKSHOLM KIRKE

SØNDAG 6. JUNI KL. 19.00


MACK TRENKA + THE SLEEPING MAN DUO + MADS NØRGAARDS OUTLET TRIO

HOTEL MOXY

MANDAG 7. JUNI KL. 20.00


DET UNGE SYDHAVN / SKOLEN I SYDHAVNEN

BYPARADE & SHOWCASE / TEGLHOLMEN

TIRSDAG 8. JUNI KL. 15.30 – 16.30


NEU SIERRA + ORTVED/LAURSEN

KARENS MINDE KULTURHUS / KLEIN

TIRSDAG 8. JUNI KL. 19.30 // OBS: UDSOLGT!


BÁRA GISLADÓTTIR + VOKALGRUPPEN KOLORIT

FREDERIKSHOLM KIRKE

ONSDAG 9. JUNI KL. 20.00


FREJA KIRK

STRANDBAREN / TEGLVÆRKET

TORSDAG 10. JUNI KL. 19.00


MARCELA LUCATELLI’S BRAZILIAN SONGBOOK

KIRKESKIBET 2450

TORSDAG 10. JUNI KL. 20.00


DET UNGE SYDHAVN / ELLEBJERG SKOLE

KONCERT & SHOWCASE / KLUB RUBINEN

FREDAG 11. JUNI KL. 16.00 – 17.00


THOMAS AGERGAARD KVARTET / HENRIK EGEDE-LASSEN

KLEIN (CAFESCENE)

FREDAG 11. JUNI KL. 19.00


KALAHA

KARENS MINDE KULTURHUS / DANSEPAVILLONEN

FREDAG 11. JUNI Kl. 20.30


JULIAN SVEJGAARD

MOXY HOTEL

LØRDAG 12. JUNI KL. 20.00 // OBS: Udsolgt!


KIRCO

MOXY HOTEL

LØRDAG 12. JUNI KL. 20.30 // OBS: Udsolgt!


PERSIAN ELECTRO ORCHESTRA

MOXY HOTEL

LØRDAG 12. JUNI KL. 21.00 // OBS: Udsolgt!


DWONJI

MOXY HOTEL

LØRDAG 12. JUNI KL. 22.00 // OBS: Udsolgt!


SV-CAMP AKA UPBEATS

RYTMISK CENTER

FREDAG 18. JUNI – SØNDAG 20. JUNI


 

TIDLIGERE PROGRAMMER:

2020-PROGRAM: Ydegirl, Randi Pontoppidan, Kirstine Stubbe Teglbjærg, Aisha, Where Did Nora Go, Halvcirkel, Roxy Jules, Julie Avaldorff, Thera Ortved, Sun Hee Engelstoft, Syvende & Sidst, Sankt Annæ Pigekor Alumni, Beats by Girlz, Peter Albrechtsen, Mathias Reumert, Anders Malta Trio, Lars & Uhørt, Thorbjørn Thorslund, Alaska Blonde, Turist, Discoshaman, The Nest, Mark Solborg Trio, Fresco & Friends og Det unge Sydhavn.

2019-PROGRAM: Hunbjørn, SØS Gunver Ryberg, Sonja La Bianca, Maria Laurette Friis, Anja T. Lahrmann, Josephin Bovién, Mirja Kippel (FIN), Pipaluk & Cecilie Supernova, Marie Carmen Koppel, Kablam (SWE), Lasse S. Piasecki & Krumbuktus, Double Diamond Sun Body (USA), Simon Littaur, CTRL, Why B, Røde Far, Røst, Lydenskab og Det unge Sydhavn.

2018-PROGRAM: Valby Vokalgruppe, Laura Mo, Excelsior, Horse Orchestra, Jexper Holmen, Alpha Trio, Kaspar Kaae, Nikoline Sunshine, Mie Brunberg & Martin Seier,  Northern Assembly, Sophisticated Ladies, De Stive Sømænd, Christian Sievert & Flemming Quist Møller, Andreas Ugorskij & Hans Laurens og Det unge Sydhavn.

2017-PROGRAM: Lydmor, Erik Clausen Show, Jeppe Just Instituttet, Billie Koppel, Ano Mali, Fjernsyn, Kathrine Windfeld Big Band, Musikby-konference og Det unge Sydhavn.

2016-PROGRAM: Naja Rosa Koppel & Nikolaj Hess, Catbird, Messer Kvartetten, Pernille Sejlund, Wonderbrazz, Lukkif, Pernille Bévort, Rest in Beats og Det unge Sydhavn.